LOKACE

ADRESA

Martinický palác, Hradčanské náměstí 8/67, 118 01  Praha 1 - Hradčany

GPS: 50.089947927055,14.395118057728

Martinický palác, pocházející z roku 1541, kdy byl vybudován na pravé straně Hradčanského náměstí na místě čtyř gotických měšťanských domů, je jednou z nejkrásnějších pražských pozdně renesančních památek. 

Tehdy byl palác ještě v majetku Ondřeje Teyfla z Kinsdorfu a Zeilberku a Martinickým se stal až v roce 1583 a byl jím do roku 1788, kdy rod vymřel. Již v této době byla budova zvýšena o jedno patro, bylo přistavěno severní křídlo a hlavní průčelí ozdobila červená mramorová deska s erbem Martiniců. Palác tím sice dostal částečně raně barokní podobu, ale průčelní sgrafitová výzdoba s biblickými a mytologickými scénami mu vrací renesanční tvář.

Tu ještě zvýraznila rekonstrukce, provedená v letech 1967 až 1973 a následně také v 90. letech minulého století. Velký sál je bohatě zdoben a navazuje na něj kaple s původní stropní malbou, která je zvenku zdobena freskami z 16. století podle předlohy Albrechta Dürera.

DOPR​AVA

Autem

Vlastním vozem

Pokud musíte na akci autem, nechejte vůz na placeném parkovišti na Pohořelci. Z tohoto místa jste v paláci za 8 minut chůze z mírného kopce.

Na Pohořelci je návštěvnická „fialová“ zóna určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace Moje Praha). Cena činí 40 Kč/hod. Placený parkovací režim je zde od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.

Odvoz vozu / taxi - Zlatá sleva pro návštěvníky Rumfestu

Se společností Modrý anděl jsme pro návštěvníky Rumfestu připravili zvýhodněné podmínky pro odvoz vašeho vozu po akci i na taxi služby.

Zlatá sleva z ceníku na Taxi, Fix Taxi a Odvoz vozu. Stačí při objednávání uvést heslo "RUMFEST". Kód lze použít mobilní aplikaci Modrý anděl nebo sdělit při telefonické objednávce na dispečinku +420 737 222 333. Akce platí pouze 21. 5. 2022.  

MHD

Nejrychlejší cesta

Tramvajovou linkou č. 22 dojeďte do stanice Brusnice a pak už po směrovce Martinický palác ulicí U Brusnice a Kanovnická dojdete za cca 8 minut přímo na Hradčanské náměstí do Martinického paláce. 

Užijete si výhledy na Prahu i průchod Pražským hradem 

Pokud vám nevadí náročnější výstup a chcete spojit Rumfest s procházkou, dojeďte metrem A nebo tramvají na zastávku Malostranské náměstí, kde se na úpatí Nerudovy ulice vydejte do ulice Zámecká. Po cca 50 metrech odbočte doleva, do ulice Thunovská, která vás dovede až na Nové zámecké schody, po kterých vystoupáte na Hradčanské náměstí. Užijte si výhledy na střechy Malé Strany a Prahu. Celá trasa až do Martinického paláce trvá cca 15 minut.

.