PROGRAM

PROGRAM GINFEST 2023

7. ročník oslavy věnované ginu a geneveru.

Již po sedmé se představí veřejnosti na jednom místě nejvýznamnější výrobci a distributoři, kteří se budou dělit s návštěvníky o svoji lásku a vášeň k ginu. Nabídnou nejen vzorky svých značek k ochutnání, ale také je seznámí s jejich příběhy a zajímavostmi. Pro opravdové nadšence budou i letos připraveny v rámci základní vstupenky vzdělávací semináře a masterclasses s předními odborníky z České republiky i ze zahraničí na různá témata ze světa ginu.

  • Více než 150 různých ginů z celého světa
  • Ginové koktejly od těch nejlepších barmanů
  • Semináře, workshopy a řízené degustace s předními ginovými odborníky
  • Pestrý catering & live music
  • Výstavu Lubomíra Typlta

Výstava Lubomíra Typlta

  • Výstava, která je součástí Ginfestu, bude probíhat ve Ville Pellé. Lubomír Typlt se v posledních několika letech stal jednou z nejvýraznějších postav současné středoevropské malby, které se dostalo velké odezvy od diváků i sběratelů. Stal se vůdčí osobností, na jehož výstavy je vždy upřena velká pozornost. Vstupné na výstavu je v ceně základní vstupenky na Ginfest.

Informace:

  • Ginfest se koná ve Ville Pellé od 12.00 do 21.00. Odborným garantem Ginfestu je Barlife, exkluzivní specializovaný magazín zaměřený na moderní gastronomii. Tento respektovaný a nestranný titul je pro čtenáře zdrojem vzdělání, inspirace a zábavy již od roku 2004. Detailní informace budou zveřejněny na facebookové stránce Ginfestu a události, kde jsou průběžně aktualizovány. Vstup na Ginfest je povolen pouze osobám starším 18 let, mladším jen v doprovodu.


SEMINÁŘE

14:00 - 14:30
Příběh arktického ginu z nejsevernější palírny světa

Jakub Javor

           Přijďte si poslechnout unikátní příběh ginu z nejsevernější palírny světa. Na přednášce se dozvíte, proč je tento gin nazýván "Arktickým ginem" a podíváme se na jeho unikátní složení, které žádný jiný gin na světě nemá. Nahlédneme také do severské mytologie, kde má značka svůj původ a prozkoumáme další destiláty, které palírna vyrábí. 

15:00 - 15:30 

 Nikka Coffey gin aneb uvař si Japonsko

Kryštof Hordina

Netradiční gin a netradiční masterclass. Pokavaď chcete být perfektně přichystáni na nadcházející letní sezónu, na čas tradičních zahradních grilovacích party, setkávání se s přáteli a sezení dlouho do večera, ale zároveň chcete tato setkání pojmout trochu netradičně, posunout je na další level a stále mít přítomné dobré pití a dobré jídlo, navštivte náš masterclass, kde se dozvíte ,,jak si připravit Japonsko doma,,

Během přednášky se dozvíte o historii a vývoji japonského ginu značky Nikka, ukážeme si jeho benefity, využití a napárování k jednoduchým jídlům, která zvládnete připravit samy doma. Přijďte načerpat inspiraci, ochutnat nové dimenze japonských chutí a dopřát si nevšední odpoledne. Těšte se na odvážné, sebejisté až extravagantní kombinace, které vás nenechají spát.

16:00 - 16:30 

Toison Řemeslný Gin

Michal Hajský 

 Zveme vás na seminář o slovenském řemeslném ginu Toison, kterým vás provede Michal Hajský, destilér a spolumajitel značky Toison. Dozvíte se vše o ruční výrobě tohoto krásného ginu ze slovenských Trenčianských Teplic, také o příběhu který za Toison Ginem stojí, ale to není zdaleka vše. Kromě vyladěného Toison řemeslného ginu poznáte i Toison Ruby Red.

Jedná se o první slovenský červený gin, ve kterém objevíte krásné chutě jahod, malin, jemného bezu, a vybraných bylin. Jako třešničku na dortu budete mít příležitost poznat a ochutnat ozdravný bylinný likér Dr. Kramer, jenž je další specialitou této destilérky. 

17:00 - 17:30 

PRG spirits - Prozradíme Vám to, co ostatní neříkají! 

Petr Minárech

Nahlédneme do produktového portfolia PRG spirits. Vysvětlíme, v čem tkví udržitelnost a kontinuita výroby destilátů. Co vše obnáší BIO označení pro giny z naší palírny. Prozradíme data z trhu, která vám ostatní tají.

18:00 - 18:30 🇸🇰

 Príbeh Trenčianskej borovičky

Natália Ambrosová

Dovoľte nám pozvať Vás na stretnutie s borovičkou, ktorá vznikla v Trenčíne, v meste, kde sa tento legendárny nápoj vyrába už viac ako sto rokov.

Prezradíme a vysvetlíme Vám, že, nebolo by borovičky, keby nebolo borievok. Nebolo by borovičky, keby nebol Ján Ámos Komenský. Nebolo by borovičky, keby nebolo borovičkárov. Borovička by asi bola aj bez Trenčína, ale isto iná.

Veríme, že príbeh spojený s degustáciou trenčianskych borovičiek pod záštitou Cognac Embassy, sú garanciou zážitku, ktorý sa zapíše do pamäti.

19:00 - 19:30 🇨🇿 🇬🇧

 Hendrick's gin: from seed to cucumber

Luke Condell

Neobyčejný příběh ginu Hendrick’s vypráví UK ambasador Luke Condell.


ŽIVÁ HUDBA 

IBY POP


Energie, která Vás nenechá v klidu, proložená vlastní tvorbou i zvučnými cigánskými melodiemi.


Iby Pop – dvoumetrový Frankenstein s barytonem Vás ale nebude strašit, právě naopak.


Od Franka Sinatry po Gypsy Kings. Netradiční reprodukce známých i neznámých světových hitů, mísící vlivy gypsy music, popu, blues a funky.


FOOD COURT

Na letošním Ginfestu si můžete vybírat z bohatého cateringu, k dispozici budou masové i vegetariánské dobroty. Můžete se těšit na sushi ze Soul Love bistra, trhaná masa, pastrami od Meat Vandals nebo řecké speciality na grilu. 

Program aktualizujeme