Ginfest se vrací!

Máme rádi gin! Většina koktejlových nadšenců gin miluje, a to hlavně z jednoho prostého důvodu: jde skvěle dohromady skoro se vším, co do drinku přidáte. Je libo citrusy, bylinky, bitters nebo aromatické víno? Ladí téměř s čímkoli! Současná móda návratu ke kořenům barmanství a ke klasickým koktejlům je pro gin přímo požehnáním. Jalovcová vlna zažívá svůj fenomenální návrat na mixologickou scénu. Co může být lepšího, než mít možnost přechutnat různé styly ginů na jednom místě, a pochopit tak celou tuto vzrušující kategorii?

Ginfest je zábavně vzdělávací oslava jalovcového destilátu určená široké veřejnosti. Navazuje na podobné ginové akce, které jsou velmi oblíbené ve Velké Británii. První ročník Ginfestu se konal 20. června 2014 v Galerii Louvre. Druhý Ginfest v České republice se uskuteční v sobotu 25. února 2017 v prostorách DUP36. Nabídne návštěvníkům unikátní možnost na jednom místě ochutnat velké množství ginů z celého světa za velmi výhodné ceny a zúčastnit se seminářů a workshopů.

Ginfest Cocktail Week

Od pátku 17. února až do dne konání Ginfestu se bude ve vybraných pražských barech servírovat koktejl na bázi ginu jako forma pozvání na druhý ročník ginového festivalu. O konkrétních barech, které se zapojí do Ginfest Cocktail Weeku budeme informovat zde na webových stránkách a na facebookové fan page Ginfestu. 

Organizátor

Ginfest organizuje Barlife, odborný časopis o nápojích, který vychází již od roku 2004 a na kontě má obdobné úspěšné akce jako Rumfest či Prague Bar Show.  

Partneři Ginfestu

Makro                     British Chamber of Commerce         Barlife Akademie         
www.makro.cz         www.britishchamber.cz                    www.barlifeakademie.cz

Restu                       DUP36
www.restu.cz           www.dup36.cz